Nie ma znaczenia, na jakim poziomie jest Twoje poczucie wartości i miłość własna, lubisz przeglądać się w oczach innych osób. Nawet ci co mówią, że tego nie robią, to robią. Inaczej nie wiedziałbyś, czy Twoje działania, starania, praca przynosi komuś korzyści. Jaki ma wpływ na rozwój cywilizacji i najbliższego otoczenia.

Informacja zwrotna, czyli usłyszenie słów prawdy o sobie i swoich działaniach, ujętych w elegancki sposób, pomaga nam się rozwijać. Zatem patrzenie w lustro w takim ujęciu, jest niezbędnym.

 

Bliska jest mi teoria, że osoby z otoczenia są moim lustrem. Czyli moje działania i zachowania widać w postępowaniu np. partnera.

 

Znasz takie uczucie, gdy złości Cię, zachowanie innej osoby? Nie mówię tu o skarpetkach na podłodze, czy rozrzuconych kosmetykach w łazience. Takie uczucie, gdy zastanawiasz się: jak tak można?

Budzą się w Tobie emocje, których nie do końca rozumiesz.

 

Jest jeszcze jedna zasada, dotycząca naszych reakcji na postępowanie innych osób. Moim zdaniem, kluczowa w staraniach o znalezienie miłości.

 

Wyobraź sobie urządzenie, np. telefon. Z mnóstwem przycisków i aplikacji. Im więcej jest tych możliwości, tym mniej z nich korzystamy. Używamy dosłownie kilku. Do wykonania połączenia, wysłania/odebrania sms, sprawdzenia poczty lub portali społecznościowych. A cała reszta jest, bo jest. Zajrzałeś raz, a potem już nawet nie pamiętasz, po co to jest. I zdarza się tak, że ten swój telefon, dajesz na chwilę dziecku. Bo marudzi i chcesz czym zająć malucha. I okazuje się, że sprytne małe paluszki, włączyły wszystko co było można! A Ty nie masz pojęcia jak to odwrócić!

 

Człowiek tak już ma, że składa się z emocji, przekonań i obaw. Sporej części z nich, używa na co dzień. Niektóre czasem, a o innych już dawno „zapomniał”, że ma. Te ostatnie, to są właśnie lęki, obawy, nieprzyjemne wspomnienia. I teraz, ten człowiek spotyka, kogoś, kto zadaje niewygodne pytanie, postępuje niezgodnie z przekonaniami człowieka, robi coś, co przywołuje głęboko ukryte urazy i cierpienie. I robi się bigos emocjonalny. Jak w tym telefonie. Nie wiadomo, jak wrócić do poprzednich ustawień! I znowu dobrze się poczuć.

 

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©2020 Wykonane i wspierane przez www.brand-elevator.com 

We współpracy z www.bookmasterproject.com

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

%d bloggers like this: