Nie wiem jak jest u Ciebie, ale mnie „szlag trafia”, gdy „życzliwi” dają mi „świetne rady”.

 

Dobra rada jest dobra, ale tylko dla tej osoby, która sama sobie jej udzieliła…

Każdy z nas ma swój własny sposób postrzegania świata i spraw wokoło. W literaturze branżowej zjawisko to nazywane jest „mapą rzeczywistości”.

Tak, jak na mapie geograficznej umieszczone są państwa, miasta, zabytki, tak samo na swojej mapie umieszczasz własne poglądy, przekonania, zwyczaje, emocje, doświadczenie. Pozycje te są indywidualne – „szyte na miarę”, nie będą pasować innej osobie.

Znasz to uczucie, gdy dziwnie się czujesz, albo buntujesz się, gdy ktoś daje Ci swoją najlepszą radę? To jest właśnie wchodzenie na Twoją mapę, bez pozwolenia.

Niby ktoś daje Ci najlepszą radę jaką tylko można, a Ciebie ona uwiera. I złościsz się, bo myślisz sobie wtedy: „co ten człowiek może o mnie wiedzieć…”

Jego rada zwyczajnie nie pasuje do Twojej mapy. Poruszanie się po Twojej mapie, szukanie miejsc, które wymagają zmiany, uzupełnienia lub drobnej aktualizacji, to zadanie dla Ciebie. Tutaj rady i rozwiązania dajesz sobie sama/sam.

 

Szukając szczęścia w miłości, pytasz innych o zdanie, czytasz inspirujące artykuły i książki, oglądasz filmy i programy. I wydaje się, że zrobiłeś wszystko, a szczęścia nie ma…

To jeszcze zapytaj siebie o zdanie.

 

Proponuję Ci krótkie zadanie.

Gdybyś miała/miał dać sobie dobre rady dotyczące znalezienia miłości, odpowiedniego partnera, szczęścia w życiu. To jakie to będą rady?

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

I jeszcze jedno:

Wyobraź sobie, że zaprosiłaś/zaprosiłeś do siebie, trzy ważne osoby. Takie, których zdanie i opinia ma dla Ciebie znaczenie. Najlepiej, aby były to osoby o różniących się poglądach.

Zapytaj: Jaka jest Wasza najlepsza rada, aby znaleźć odpowiedniego partnera?

Tu wpisz odpowiedzi:

A:……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

B.:………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

C.:……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Pamiętaj! Na początku zawsze zapytaj siebie 🙂

 

 

6 komentarzy
 1. Mariola 2 lata temu

  Sztuką jest odróżnić zauroczenie, fascynację od miłości. Sztuką jest spojrzeć nie tyle sercem, co rozumem. Dostrzec to co najważniejsze ile mamy że sobą naprawdę wspólnego, czy to co jest ważne dla jednego ma takie same znaczenie dla drugiego. Ile faktycznie nas łączy, czy mamy o czym i potrafimy że sobą rozmawiać. Bo kiedyś po wielu wspólnych latach może się okazać, że mało albo nic nas ze sobą nie łączy. Wtedy w szarej rzeczywistości okaże się że jesteśmy dwojgiem różnych, obcych dla siebie ludzi. A przecież nic dwa razy siebie zdarza i nikt z nas nie kocha nie żyje na próbę.

 2. Violetta 2 lata temu

  ja spróbowałam i nie jest źle

 3. Mariusz 2 lata temu

  1.Poznaj osobę i jej bliskich oraz relacje, jakie między nimi panują, zanim się zaangazujesz. 2. Zaufaj swojej intuicji i jeśli nie ma w osobie, która poznajesz zachowań, które ci nie odpowiadaja i możesz mu zaufac, nie postępuj tak, jakbyś chcial/a by ktoś postępował wobec ciebie. 3. Nigdy nie odkrywaj wszystkich kart z przeszłości, bo to, co było nie dotyczy tego, co jest teraz a może tylko ci zaszkodzić…Planuj i żyj tym, co jest dziś…

 4. Alicja 2 lata temu

  Bardzo mądry, ciekawy i życiowy artykul

 5. Ilona 2 lata temu

  Każdy potrzebuje z kimś porozmawiać, zazwyczaj rozmawiamy o miłości jak jest nam źle, coś się dzieje, coś jest nie tak. Potrzebujemy porozmawiać o problemach, wysłuchamy danej osoby (przyjaciółki, przyjaciela) myślimy może on ma rację… Ale zawsze to my podejmujemy decyzję, bo słuchamy serca, chcemy być szczęśliwi jak każdy z nas.. Trzeba iść do przadu i dawać sobie szansę, ja tak zrobiłam.. Czy słusznie? Tego jeszcze nie wiem, czas pokaże. Pozdrawiam.

 6. Petunia 2 lata temu

  Super artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©2020 Wykonane i wspierane przez www.brand-elevator.com 

We współpracy z www.bookmasterproject.com

Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

%d bloggers like this: